Witamy na stronie Radia Paris!

Oto krótka historia naszego powstania, naszego istnienia, naszego dziś.

Było nas dwóch zatem decyzja zapadła nader szybko i w sumie spontanicznie, bez większych dyskusji i rozwodzenia się nad tematem. „To jest coś, co się czuje i albo się tego chce, albo nie. Zatem albo robimy radio, albo idziemy posłuchać Cafe”. Było to radio internetowe na którym wyrósł Hiram jako prezenter, a ja jako słuchacz. Zgodziłem się zatem z Hiramem, że warto coś zrobić samemu i tak Radio Paris oficjalnie zagrało w 17 kwietnia 2011 roku z kilkoma wcześniejszymi audycjami testowymi.

Początkowo nazywało się „Radio de Paris” a jego nazwa związana była z miejscem powstania.

Skupiało przy głośniku kilku, kilkunastu znajomych ze Świata rzeczywistego, oraz kilku z gry przeglądarkowej „Imperium Ojca”.
Nie było autopilota, pozdrowień na stronie, oraz innych bajerów. Graliśmy tylko w sobotę oraz niedziele po 2 godziny każdy, a Słuchacze informowani byli po przez Gadu Gadu o kolejnej audycji…

…i jakoś to się toczyło…

Logo Radio Paris
Pierwszy logotyp Radia Paris

No właśnie, …jakoś…
W wyniku różnych perturbacji, po odejściu Hirama, który postanowił zaprocentować gdzieś indziej po 3 miesiącach od rozpoczęcia działalności radio miało zamilknąć. Jednakże do tego nie doszło, ponieważ ówcześni Słuchacze stawili opór, prawie że zbrojny stając w obronie stacji, oraz wywierając nacisk bym się nie uginał pod natłokiem rzeczy, które na mnie spadły, a o których bladego pojęcia nie miałem.

Trzeba być twardym, nie miętkim” napisała jedna ze Słuchaczek, na co pewien słuchacz dodał, że „twardym jak żelki z Biedronki!”

Po tej rebelii radio zmieniło nazwę na „Radio Paris”, by z jednej strony kontynuować założenia, które przyświecały jego powstaniu, a z drugiej by mimo wszystko nadawać pod nowym szyldem i odciąć się od tamtej ekipy.

Nie mając wyjścia Radio Paris grało dalej i gra po dziś, bo nadal nie pozwalacie, by przestało 🙂

Logo Radio Paris sworzone przez pierwszego grafika naszego radia Barwna

Od tamtego czasu, pierwszych kroków radia przewinęło się przez nie sporo pasjonatów muzyki. Każdy z nich wniósł w rozwój naszej stacji jakąś odrobinę siebie, grając z nami krócej, czy dłużej – widocznie na tyle, na ile było mu dane.

Niektórzy odeszli do innych stacji, niektórzy założyli własne, inni znów po prostu zniknęli. Każdego z nich wspominamy ciepło a wszelkie niemiłe akcje puszczamy w niepamięć.

Jest tak wiele wydarzeń, które co starsi Słuchacze, czy Prezenterzy powtarzają dziś już w formie anegdot, jest tak wiele miłych chwil, jest tak dużo sytuacji, które łzą się w oku kręcą…

Współpraca z tym szerokim gronem potwierdziła główne założenie Radia, że ma być ono niczym Paryż – różnorodne, wielobarwne i wiecznie żywe. Udało nam się i udaje wciąż takimi być, Gramy muzykę niemal każdego gatunku, prowadzimy wiele audycji tematycznych a Prezenterzy będący w różnym wieku, rozsiani po zakątkach naszego pięknego kraju prezentują na naszej antenie to co im w duszy gra.

Poza audycjami stałymi znajdziesz u nas audycje spontaniczne, takie, które wynikają z potrzeby chwili. Przeważnie Prezenterzy emitują taką muzykę, jak gra im w sercu, z tego też powodu wsłuchując się w nasze radio możesz odnaleźć w nim nastroje, emocje, różnego rodzaju radości a nieraz i smutki. To czym życie nas ubogaca, to ofiarowujemy Tobie Drogi Słuchaczu, dzielimy się nie siląc się na sztuczności komercję i populizm. 

„Radio Paris to Wasza muzyka i Wasze propozycje” – nasze przewodnie hasło staramy się realizować by zadowolić Twoje, Wasze gusta muzyczne. Zapraszamy zatem, byś podzielił się z nami swoim gustem, byś współtworzył to radio zamawiając utwory, które maja dla Ciebie znaczenie, do których masz sentyment…

W 2012 roku zorganizowaliśmy końcem lata I Zlot Radia Paris, który odbył się na południu Polski w malowniczych Beskidach, w Ustroniu.

Spędzony w Ustroniu czas, był okresem, który zapisał się wielu z Was w pamięci i jak zapewniacie nie zapomnicie tego wszystkiego, co działo się w czasie tych kilku dni naszego pierwszego Zlotu.
W 2013 roku zlot z powodu splotu różnych nieprzyjemnych sytuacji nie doszedł do skutku , jednak zaplanowaliśmy wspólne spotkanie Ekipy i Sympatyków Radia Paris w sierpniu 2014 roku, który odbył się w Koniakowie, na południu Polski.

Dane nam było przeżyć wspólnie kolejny rok ciężkiej pracy w Radiu, rok wzlotów i upadków, który możemy zamknąć bilansem dodatnim, gdyż grono Zainteresowanych powiększyło się o nowe barwne postacie.

To jacy teraz jesteśmy w dużej mierze jest efektem tych migracji, tych roszad i zakrętów, przez jakie było nam dane przejść. Była i jest to nadal piękna szkoła życia, za co jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy jej nam udzielili!

Nauczyliśmy się wiele, w czasie tych miesięcy pracy dla Was. Zdobyliśmy doświadczenie i staliśmy się Ekipą!

Dotychczas Zloty Radia Paris odbyły się:

I Zlot Radia Paris 

II Zlot Radia Paris

III Zlot Radia Paris

IV Zlot Radia Paris

V Zlot Radia Paris

VI Zlot Radia Paris

VII Zlot Radia Paris

VIII Zlot Radia Paris

IX Zlot Radia Paris

X Zlot Radia Paris

XI Zlot Radia Paris

17 – 19 sierpnia 2012

9 – 12 sierpnia 2013

14 – 17 sierpnia 2014

17 – 19 lipca 2015

9 – 11 października 2015

14 – 17 lipca 2016

14 – 16 października 2016

7 -11 czerwca 2017

20 – 22 października 2017

21 – 24 czerwca 2018 

?

Ustroń, Karczma „Wrzos”

Wisła Malinka, „Dom w którym straszy”

Koniaków, Domki na Tynioku

Koniaków, Domki na Tynioku

Biskupin, Chomiąża Szlachecka, „Gród Piasta”

Koniaków, Domki na Tynioku

Legnica, Kunice, Ośrodek wypoczynkowy „Posejdon”

Koniaków, Domki na Tynioku

Ostrów Wielkopolski, Kobyla Góra, Ośrodek „Nad zalewem”

Koniaków, Domki na Tynioku

Bieszczady?

Każdy kolejny Zlot Radia Paris, to kolejny pamiątkowy kubek do kolekcji. Oprócz kubków ze zlotu w historii Radia Paris pojawiły się: kubek z okazji pięciolecia istnienia radia (2016), oraz kubek reklamujący DJ Papricanas (2017). Dodatkowo na I Zlocie Radia Paris w 2012 roku Uczestnicy otrzymali płytę CD z wybranymi przez Słuchaczy i Prezenterów Radia Paris utworami.
W ramach „gadżetomanii” od początku istnienia Radia Paris krążą wśród zainteresowanych koszulki z logo RP w dwóch wersjach.
Wszystkie te gadżety można zakupić w naszym sklepie 😉

Close Menu